window.ga=window.ga||function(){(ga.q=ga.q||[]).push(arguments)};ga.l=+new Date; ga('create', 'UA-79849198-1', 'auto'); ga('set', 'forceSSL', true); ga('set', 'anonymizeIp', true); ga('require', 'displayfeatures'); ga('require', 'cleanUrlTracker'); ga('require', 'outboundLinkTracker'); ga('require', 'ec'); ga('send', 'pageview'); ga('set', 'nonInteraction', true); setTimeout("ga('send', 'event', 'read', '20 seconds')", 20000); Kullanıcı Sözleşmesi | Bedibuy

Kullanıcı Sözleşmesi

bedibuy_kullanici_sozlesmesi

 

Standart İşletme Terimleri ve müşteri bilgileri 

I. Standart İşletme Terim


§ 1 Temel hükümler

(1) Aşağıdaki işletme terimleri, www.bedibuy.com internet sitesi üzerinden tedarikçi (bedibuy GmbH) olarak bizimle imzaladığınız tüm sözleşmeler için geçerlidir. Aksi üzerinde mutabık kalınmadığı sürece, gerekli olması halinde, kendi koşullarınızın dahil edilmesi kabul edilmez.

(2)  Bir ‘tüketici’, aşağıdaki yönetmelikler açısından, büyük bir kapsama kadar ticari veya bağımsız mesleki faaliyetlerine atfedilemeyen bir yasal işlem gerçekleştiren her gerçek kişidir. ‘İş adamı’ terimi, bağımsız mesleki veya ticari faaliyeti gereğince bir yasal işlem gerçekleştiren her gerçek kişi, tüzel kişi veya yasal olarak sorumlu ortaklık anlamına gelir.

§ 2 Sözleşmenin akdedilmesi

(1) Sözleşmenin konusu ürün satışıdır.

(2) Söz konusu ürünü internet sitemize koyarak, size madde açıklamasında belirtilen koşullara tabi olarak bir satış sözleşmesi akdetmeye yönelik bağlayıcı bir teklif sunuyoruz.

(3) Satın alma anlaşması, çevrimiçi alışveriş sepeti üzerinden aşağıdaki şekilde gerçekleşir:
Satın alınması amaçlanan ürünler "alışveriş sepetine" götürülür. Gezinti çubuğundaki uygun düğmeleri kullanarak alışveriş sepetini seçebilir ve istediğinizde burada değişiklikler yapabilirsiniz.
"Ödeme" sayfasını çağırdıktan ve gerekli kişisel bilgiler ile ödeme ve sevkiyat koşulları girildikten sonra, tüm sipariş bilgileri, sipariş özet sayfasında tekrar gösterilir.
Ödemeleri almak için bir hemen ödeme sistemini (örn. PayPal / PayPal Express / PayPal Plus, Amazon-Payments, Postpay, Sofortüberweisung) kullanmış olmanız halinde, ya çevrimiçi mağazamıza ya da sipariş özet sayfasına yönlendirileceksiniz ya da hemen ödeme sağlayıcısının internet adresine yönlendirileceksiniz.
Hemen ödeme sistemine yönlendirilmeniz halinde, uygun olan bilgilerinizi seçiniz ve giriniz. Daha sonra çevrimiçi mağazamızdaki sipariş özet sayfasına geri döndürüleceksiniz.
Sipariş gönderilmeden önce, tüm bilgileri yeniden kontrol edebilir, değiştirebilir (aynı zamanda internet tarayıcının 'geri' fonksiyonu üzerinden de yapılabilir) veya satın alma işlemini iptal edebilirsiniz.
Siparişi sunmak için "Bir ödeme yükümlülüğü ile birlikte sipariş ver" düğmesine tıklayarak, satın alma sözleşmesinin gerçekleştiği yasal olarak bağlayıcı bir şekilde siparişin kabulünü beyan edersiniz.

(4) Bize bildirilmiş olan bir teklifin oluşturulmasına ilişkin sorgulamalarınız ile sınırlı değilsiniz. Size 5 günlük bir süre içinde kabul edebileceğiniz metinsel ve bağlayıcı bir teklif (örn. e-posta üzerinden) sunuyoruz.

(5) Siparişin fiilen yerine getirilmesi ve sözleşmenin gerçekleştirilmesi için gerekli tüm bilgilerin gönderilmesi kısmen otomatik bir şekilde e-posta üzerinden gerçekleşir. Sonuç olarak, bize vermiş olduğunuz e-posta adresinin doğru bir e-posta adresi olduğundan ve ilgili e-postaların alındı bilgisinin sağlandığından emin olmalısınız. Özellikle, ilgili e-postaların bir SPAM filtresi ile engellenmediğinden emin olmalısınız.

§ 3 Elde tutma hakkı, mülkiyet haklarının korunması 

(1) Söz konusu durumun aynı sözleşmesel ilişkiden doğan talepler içermesi halinde yalnızca elde tutma hakkını kullanabilirsiniz.

(2) Satın alma bedeli tamamen ödeninceye kadar mallar bizim malımız olarak kalır.

§ 4 Sorumluluk

(1) Aynı zamanda hayatın, uzuvların veya sağlığın ihlali nedeniyle ortaya çıkan zarara yönelik sınırsız sorumluluk temin ediyoruz. Ayrıca, satın alımın konusunun tedariğine yönelik garantinin kabulü durumunda ve yasal olarak düzenlenmiş diğer tüm durumlarda bir kusurun hileli olarak gizlenmesi halinde, sınırlama olmaksızın tüm kasıt ve büyük ihmal durumlarında sorumluluk temin ediyoruz.

(2) Zımni garanti kapsamındaki kusur sorumluluğu, müşteri bilgilerimizde (Bölüm II) yer alan ilgili yönetmeliğe uygundur. 

(3) Söz konusu durumun önemli sözleşmesel yükümlülükler ile ilgili olması ve ikincil ihmal içermesi halinde, sorumluluğumuz sözleşme için standart olan öngörülebilir zararlar ile sınırlıdır. 'Önemli sözleşmesel yükümlülükler' terimi, sözleşmenin niteliğinden kaynaklanan ve ihlali sözleşmenin amacının yerine getirilmesini tehlikeye sokacak önemli yükümlülükler anlamına gelir. Aynı zamanda, sözleşmenin amacının yerine getirilmesini kolaylaştırmak amacıyla sözleşmenin içeriğinin tarafımıza yüklediği ve yerine getirilmesi sözleşmenin düzgün bir şekilde yürütülmesini mümkün kılan ve uygunluğu düzenli olarak tarafınızdan kabul edilebilecek yükümlülükleri de kapsar.

(4) Önemli olmayan sözleşmesel yükümlülüklerin ihlali söz konusu olduğunda, söz konusu durumun hafif ihmal ile ilgili yükümlülüklerin ihlallerini içermesi halinde hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

(5) İlgili teknolojinin mevcut durumu, sürekli kullanılabilirlik ile nitelendirilen interneti kullanan veri iletim işlemlerinin hatasız bir şekilde gerçekleştirileceğini garanti etmeyi imkansız kılar. Bu bağlamda, internet sitesinin sürekli ve kesintisiz kullanılabilirliğini ve internet sitesinde sunulan hizmeti garanti edemeyiz.

§ 5 Kanun seçimi, gerçekleştirme yeri, yargı yetkisi

(1) Alman kanunu geçerli olacaktır. Bu kanun seçimi, ilgili müşterinin genel ikametgah yerinin bulunduğu ülkenin kanunun zorunlu hükümleri ile garanti edilen korumanın iptali ile sonuçlanmaması halinde yalnızca müşteriler için geçerlidir (şüphenin ilgili lehine yorumlanması prensibi).

(2) Bir tüketici olmamanız, ancak bir iş adamı, kamu hukuku kapsamında bir tüzel kişi ya da kamu hukuku ile yönetilen bir kurumsal fon olmanız halinde, iş yerimiz, bizimle olan iş ilişkilerinizden kaynaklanan tüm hizmetler için gerçekleştirme yerinin yanı sıra yargı yetkisi yeridir. Aynı koşul, ikametgah yerinin ya da genel ikametgah yerinin işlemlerin başlatıldığı anda bilinmediği durumların yanı sıra Almanya veya Avrupa Birliği'ndeki genel yargı yetkisi yeri ile bağlantılı olmadığınız durumlar için geçerlidir. Bu durum, başka bir yargı yetkisi yeri ile bağlantılı mahkemeye başvurma kapasitesi üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir.

(3) Birleşmiş Milletler Uluslararası Mal Satışı Sözleşmeleri Anlaşmasının hükümleri açık bir şekilde uygulanamazdır


bedibuy_kullanici_sozlesmesi_1

II. Müşteri bilgileri

1. Satıcının tanımı

Alpha Commerce Industry GmbH
Industriestraße 60
73642 Welzheim
Almanya
Telefon: +49 15231329261
E-Posta: info@alpha-ci.comAlternatif anlaşmazlık çözümü:
Avrupa Komisyonu,  http://ec.europa.eu/odr adresinde görülebilecek mahkeme dışı anlaşmazlıkların çözümü için bir platform (ODR platformu) sağlar.

2. Sözleşmenin akdedilmesine ilişkin bilgiler 

Sözleşmenin akdedilmesi ile ilgili teknik adımlar, sözleşmenin kendisinin akdedilmesi ve düzeltme seçenekleri standart işletme terimlerimizin 2. maddesine (bölüm I) uygun olarak yürütülür.

3. Sözleşme dili, sözleşme metninin saklanması 

3.1 Sözleşme dili Almanca olacaktır.

3.2 Sözleşmenin tam metni tarafımızca saklanmaz. Sipariş gönderilmeden önce, çevrimiçi - alışveriş sepeti sistemi üzerinden sözleşme bilgileri yazdırılabilir ya da tarayıcının yazdırma fonksiyonu kullanılarak elektronik olarak saklanır. Sipariş tarafımızdan alındıktan sonra, sipariş bilgileri, uzak satış sözleşmeleri ile ilgili yasal olarak zorunlu kılınan ayrıntılar ve standart işletme terimleri e-posta yoluyla tarafınıza yeniden gönderilir.

3.3 Yazdırılabilecek veya güvenli bir şekilde elektronik olarak saklanabilecek, çevrimiçi alışveriş sepeti sistemi dışındaki fiyat teklif talepleri için, örneğin E-posta yoluyla, yazılı olarak bir bağlayıcı teklif çerçevesinde tüm sözleşmesel bilgiler tarafınıza gönderilecektir.

4. Mesleki Ahlak Kuralları

4.1 Aşağıdaki adreslerde görülebilecek Händlerbund Management AG'nin Käufersiegel kalite kriterlerine isteyerek tabiyiz:

 

:http://www.haendlerbund.de/images/content/kaeufersiegel/kaeufersiegel-qualitatskriterien.pdf ve, bununla ilgili olarak, Ecommerce Europe Trustmark Mesleki ahlak kuralları http://www.ecommercetrustmark.eu/the-code-of-conduct/. 

5. Ürünün veya hizmetin ana özellikleri

Malların ve/veya hizmetlerin ana özellikleri ilgili alıntıda bulunabilir.

6. Fiyatlar ve ödeme düzenlemeleri

6.1 İlgili tekliflerde sözü geçen fiyatlar, sevkiyat masrafları olarak toplam fiyatları temsil eder. Tüm olası vergiler dahil olmak üzere tüm fiyat bileşenlerini içerir.

6.2 Kapsama dahil olan dağıtım maliyetleri satın alma bedeli kapsamına dahil değildir. İnternet sitemizdeki uygun düğmeye tıklanarak görülebilir, sipariş işlemi süreci içinde ayrı ayrı gösterilir ve bununla birlikte ücretsiz teslimat onaylanmadığı sürece tarafınızdan karşılanmalıdır.

6.3 Tarafınıza sunulan ödeme yöntemleri, internet sitemizdeki uygun düğmeye tıklanarak gösterilir ve ilgili alıntıda açıklanır.

6.4 İlgili ödeme yöntemleri için aksi belirtilmediği sürece, akdedilen sözleşmeden doğan ödeme talepleri hemen muaccel hale gelir.

7. Teslimat koşulları

7.1 Teslimat koşulları, teslimat tarihi ve eğer varsa mevcut tedarik kısıtlamaları, internet sitemizdeki uygun düğmeye tıklanarak bulunabilir ya da ilgili alıntıda açıklanır.

7.2 Bir tüketici olmanız halinde, aşağıdaki husus yasal olarak düzenlenir: Sevkiyat sırasında kazara tahrip edilen veya bozulan satılan malın riski, sevkiyat işleminin sigortalı olup olmadığına bakılmaksızın yalnızca söz konusu mal teslim edildiğinde tarafınıza geçer. Bağımsız olarak tarafımızdan belirtilmeyen bir taşıma şirketi ya da sevkiyat işlemini yürütmek üzere atanmış bir kişi görevlendirmeniz halinde bu koşul uygulanmaz.

8. Yasal garanti hakkı

8.1 Yasal garanti hakları kullanılabilirdir.

8.2 Bir kullanıcı olarak, ürün teslim edilir edilmez eksiklik, gözle görülür kusurlar ve taşıma hasarı açısından ürünü hemen kontrol etmeniz ve şikayetlerinizi yazılı olarak hemen tarafımıza ve sevkiyat şirketine açıklamanı istenir. Bu isteğe uymasanız dahi, yasal garanti talepleriniz üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır.

Bu SBT'ler ve müşteri bilgileri, Händlerbund için çalışan IT hukukunda uzmanlaşmış avukatlar tarafından oluşturulur ve yasal uygunluk açısından sürekli olarak kontrol edilir. Händlerbund Management AG, metinlerin yasal güvenliğini garanti eder ve uyarılar verilmesi durumunda sorumluluğu üstlenir. Aşağıdaki internet sitesinde daha ayrıntılı bilgiler bulunabilir: http://www.haendlerbund.de/agb-service.Bize kişisel verilerinizle ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için;

E-Mail adresi: info@alpha-ci.com adresine mail atabilirsiniz.

Telefon Numarası: +49 1523-1329261, arayabilirsiniz.

son güncelleme: 02.03.2023

 bedibuy_logo