window.ga=window.ga||function(){(ga.q=ga.q||[]).push(arguments)};ga.l=+new Date; ga('create', 'UA-79849198-1', 'auto'); ga('set', 'forceSSL', true); ga('set', 'anonymizeIp', true); ga('require', 'displayfeatures'); ga('require', 'cleanUrlTracker'); ga('require', 'outboundLinkTracker'); ga('require', 'ec'); ga('send', 'pageview'); ga('set', 'nonInteraction', true); setTimeout("ga('send', 'event', 'read', '20 seconds')", 20000); En Güncel Blog Yazıları Bedibuy.com'da | Mutfak, Tarif, Dekorasyon!

Blog, Ev Dekorasyonu Blog

Hamuru oklava yardımıyla kalın bir yufka gibi açtıktan sonra üzerine eritilmiş tahin, tereyağı sürülerek tekrar oklavayla açarak kızgın yağda kızartılmasıyla hazırlanan pekmez ya da balla yapılan bir hamur işi türüne ‘’katmer’’ adını veriyoruz. Katmeri yapmak için katmer sacı aletini kullanabilirsiniz. Katmer sacını piknik tüpüne direkt olarak takarak çalıştırabilirsiniz.
Geleneklerimize göre çeyizin önemli bir yeri bulunmaktadır. Gelin için hazırlanmış olan her türlü eşya ve giysiye çeyiz adını verebiliriz. Biz de sizler için yazımızda çeyizimizde bulunması gereken kahve fincan takımları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Kahve bizim kültürümüzün bir parçasıdır. Sabah kahvaltı yaptıktan sonra mutlaka kahve içeriz. Şunu mutlaka duymuşsunuzdur ;‘’kahve içip kendime geleyim’’ lafı boşuna söylenmez. Kahvenin gerçekten de insana olumlu yanları bulunmaktadır.
Tost; arasına yağ sürülerek sucuk, peynir gibi katı yiyecekler konularak kendisine özel makinesiyle kızartılıp gevşetilen ekmek dilimine denilmektedir. Tost pişirmek için kullanılan iki metal parçanın menteşe yardımıyla tutturularak oluşturulan cihaza tost makinesi adı verilmektedir. Tost makinesi fiyatları ürünün kalitesine göre değişim göstermektedir. Genel olarak elektrikle çalışmaktadır. Alüminyum ya da teflondan yapılmaktadır.
Tencere ve tavalar şüphesiz mutfaktaki en önemli unsurdur. Yemeğinizin lezzeti doğru tencere tava seçimi ile mümkün olmaktadır. Son yıllarda piyasada oldukça fazla model, tür ve renkte tencere tava bulunmakta. Bu kadar çeşit arasından amaca en uygun olanı seçmek de oldukça zor. Renk ve model sizin zevkiniz ile şekillense de kullanacağınız tencerenin türü yemekten yemeğe değişmektedir. Bu yazımızda sizlere mutfaklarımızın vazgeçilmez gereçlerinden olan tencere ve tavalar hakkında bilgiler vereceğiz. Evinize yeni tencere veya tava almayı düşünüyorsanız yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız bilgileri göz önünde bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.
Düğün hazırlıkları arasında en zorlu süreç olarak gösterilen süreç şüphesiz ki çeyiz alışverişi kısmıdır. Gelin adayları bu süreçte yeni evleri için çeyiz eşyalarını seçerken heyecan ile birlikte kararsızlık da yaşarlar. Gelin adaylarının en çok titizlik gösterdiği oda mutfaktır. Özellikle kız anneleri bu konuda aşırı hassasiyet göstermektedirler.
Yeni bir eve taşınacaksanız ya da evinizde değişikliğe gitmeyi düşünüyorsanız yeni bir halı almayı düşünmelisiniz. Yeni bir halı alırken dikkat etmeniz gereken pek çok özellik bulunmaktadır. Yazımızın devamında aklınıza gelen soru işaretlerini cevaplandırmaya çalışacağız. Bu sayede siz de size en uygun halıyı seçmiş olacaksınız.
Yurt içi ve yurt dışı, iş seyahati ve gezi tatillerimize çıkarken çoğunlukla en son aklımıza gelen bavul hazırlıklarıdır. Öncelikle valiz ve bavul ihtiyaçlarınıza bir göz atmalısınız. Zira bu yıl o eski dönem koyu bavul modellerinin yerini, rengârenk sizi yansıtan bavul seti ve valiz seti ürünleri almaktadır. Mağaza ve internet üzerinden kolaylıkla sipariş verebileceğiniz her bütçeye uygun seçenekleriyle valiz fiyatlarını ve bavul fiyatlarını karşılaştırma imkânınızda bulunmaktadır. Gideceğiniz tatil yerinin hava şartlarına uygun olarak kıyafet seçimini yapmanız valizinizi hazırlamanızda size yardımcı olacaktır.